katarzyna2

Taniec nowoczesny. Zajęcia dla dzieci. Balet.

Tancerka, pedagog, choreograf.

Scena ówczesnej Opery i Operetki w Krakowie była miejscem, gdzie po raz pierwszy wystąpiła przed szerszą publicznością w balecie Dziadek do orzechów i Królewna Śnieżka. W trakcie edukacji artystycznej brała również udział w spektaklach baletowych i teatralnych z repertuaru krakowskich teatrów, takich jak: „Sylfidy”, „Dwie siostry”, „Przez tę ziemię przeszedł Pan”, „Opowieści baletowe”, „Od Adepta do gwiazdy”.

Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca,

Studia Baletowego Opery krakowskiej oraz Szkoły Aktorskiej i Telewizyjnej „SPOT” .

W 2009 roku otrzymała tytuł zawodowego artysty tancerza w Związku Artystów Scen Polskich,

Aktualnie tancerka Art Dance Company, pedagog tańca klasycznego, jazzowego i współczesnego oraz aktorka Teatru Odwróconego- Czysta Reforma w Krakowie.

Od 2009 roku bierze udział wraz z zespołem, w imprezie z cyklu Krakowska Noc Teatrów, tańcząc w spektaklach Małgorzaty Dorosiewicz-Witczak

Regularnie występuje na deskach Teatru Ludowego Sceny pod Ratuszem  oraz podczas Międzynarodowych Warsztatów tańca Współczesnego w Koszęcinie.

Współpracuje z Filharmonią krakowską biorąc udział w programie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży- „Na pointach, czyli opowieści o balecie” oraz w spektaklach- „Smak Magii” i „American Dream”.

W 2008 roku współpracowała z Kieleckim Teatrem Tańca, tańcząc w spektaklu  „Metamorfozy” w choreografii Iry Kodiche,  z Fundacją Amenouzume w projekcie Taniec- Pasja świata- Przenikanie kultur oraz w wielu przedsięwzięciach komercyjnych m.in. Targi Expo 2009  , czy też Mannequins Night by Trendy Hair Fashion Prague.

W 2011 oraz 2015 jej chorografie zakwalifikowały się do światowych finałów Dance World Cup w Paryżu i Bukareszcie.

Cały czas kształci się i rozwija, biorąc udział w warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą min. w Paryżu, Budapeszcie, Warszawie, Kielcach, Krakowie, czy też w Gdańsku. Jest otwarta na nowe pomysły i wyzwania. Nieustannie poszukuje nowych inspiracji, a przez ruch, bezruch… ciągle dowiaduje się nowych rzeczy o sobie samej.. Taniec i muzyka jest nieodzowną częścią życia… Uważa, iż jedno jest motorem drugiego.., a o tańcu nie da się pisać(…) taniec trzeba tańczyć…